השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין גביית חובות

  עורך דין גביית חובות וצ'קים

  מי שבדרך כלל ירצה לפנות אל עורך דין גביית חובות הם הזוכים בתיקי ההוצאה לפועל- בין אם הם יחידים או חברות, אשר מחזיקים בהחלטת בית משפט שנפסקה לטובתם. כמו כן גם אדם המחזיק ברשותו שטר או המחאה או משכנתא לטובתו, ואף מי שמגיש תביעה כנגד אדם או גוף אחר, והוא נקוב בסכום קצוב. כל אלו הינם זוכים היכולים לפעול ולהשיב את רכושם או כספם דרך מימוש הליכים שונים באמצעות מערכת ההוצאה לפועל. בדרך כלל יבקשו הזוכים להיות מיוצגים על ידי עורך דין גביית חובות, הלוא הוא עורך דין לדיני הוצאה לפועל. לפרטים נוספים כיצד תוכלו לפעול בתיקכם להשבת כספכם או רכושכם, תוכלו לקבל מידע מקצועי משפטי במשרדו של עורך הדין חגי רושקנסקי המתמחה בדיני הוצאה לפועל ומשמש כמגשר מוסמך.

  עורך דין גביית חובות – מסלול מקוצר לגביית חוב

  בשנת 2009 הוכנס לתוקפו שינוי לחוק ההוצאה לפועל המאפשר מסלול מקוצר לגביית חובכם. שינוי זה לחוק הוכנס מתוך ההבנה שיש צורך לקדם את התיקים הנפתחים, בהם ינוהל התיק ללא בירוקרטיה מיותרת וניפוח סכום החוב שלא לצורך. בהליך המקוצר אין צורך בייצוג עורכי דין משום שמזכירות ההוצאה לפועל במסלול המקוצר פועלת בכל ענייני התיקים האלו מרגע פתיחתם דרך ביצוע שליחת מכתב אזהרה ונקיטת אמצעים כלה בהעברת הכספים אל הזוכה וסגירת התיק. אך לא כל תיק הנפתח בהוצאה לפועל יכול להיכלל במסלול המקוצר, ולעיתים שירותיו של עורך דין גביית חובות נחוצים ומשמעותיים. מהם אם כן התנאים לכך? הנה הם בכמה נקודות:

  • אורך חייו של תיק הוצאה לפועל במסלול המקוצר הינו עד תשעה חודשים בלבד, זאת לעומת משך ניהול אורכו של תיק רגיל בהוצאה לפועל שיכול לנוע בין 4 שנים ל- 12 שנים.
  • התנאי הנוסף הוא בהתאם לסכום הנקוב בפסק הדין שלכם. אם הסכום לא עולה על- 25,000 שקלים, ניתן לפתוח במסלול המקוצר. מלבד הפעולה של פתיחת תיק בהוצאה לפועל המצריכה הגעה, אין צורך להגיע שוב אל הלשכה להוצאה לפועל משום שאת כל הפעולות מבצעת המזכירות ההוצל"פ במסלול המקוצר. שליחת מכתב אזהרה לחייב, נקיטת הליכים, העברת כספים לזוכה וסגירת התיק.
  • הצלחה ניכרת נרשמת במסלול המקוצר לגביית חובות, זאת משום שישנה גישה מלאה למאגרי המידע השונים של החייב.

  לקבל עזרה בהתמודדות עם ההוצאה לפועל

  החוק בא לקראת הצדדים בכדי לקדם כמה שיותר ביעילות וללא בירוקרטיה מיותרת את עלויות התיק, ובדרך כלל ללא צורך ייצוג משפטי של עורכי דין משום שקיים מסלול קצר במזכירות ההוצאה לפועל הפועל מתחילתו ועד סופו למימוש פסק הדין בתיקים הנמצאים במסלול המקוצר. אך לא כל תיק הנפתח בהוצאה לפועל יכול להיכלל במסלול המקוצר.  בין אם חבים לכם עד – 25,000 שקלים ובין אם יותר, רצוי מאד להיוועץ בעורך דין לדיני הוצאה לפועל. כנסו לאתר הבית של משרד עורך הדין חגי רושקנסקי וקבעו עוד היום פגישת התייעצות.

  משרד עורכי הדין חגי רושקנסקי – עושים את הבלתי אפשרי בשבילך.

  עורך דין גביית חובות וצ'קים

  גביית שיקים חוזרים

  כאשר לאורך תקופה של שנה ישנה כמות של עשרה שיקים החוזרים ברצף מבלי שניתן יהיה לפרוע אותם, חשבון הבנק של נותן השיקים הופך להיות חשבון מוגבל, וחלות על אותו בעל חשבון סנקציות רבות. לכן, אם קיבלתם שיקים שלא כובדו, תוכלו לפנות אל ההוצאה לפועל בכדי לנקוט בהליכי אכיפה בכדי לקבל את כספכם מן החייבים.  כאשר תבחרו לפעול בעזרת שרותיו של עורך דין, שכר הטרחה לעבודתו המשפטית של עורך הדין יתווסף אף הוא אל הסכום הכולל המגיע לכם מפעולת גביית שיקים חוזרים. לפרטים ומידע נוסף תוכלו לפנות אל משרדו של עורך הדין חגי רושקנסקי המתמחה בדיני הוצאה לפועל ומגשר מוסמך במקצועו.

  גביית שיקים חוזרים – מה ניתן לעשות?

  השימוש בשיקים הינו נפוץ גם בימינו, למרות אמצעי התשלום השונים הקיימים כגון מזומן, כרטיס אשראי, העברות בנקאיות ועוד. השיק הינו למעשה שטר המחאה בעזרתו ניתן לממש קנייה, אך כאשר ישנם שיקים שאינם מתקבלים בבנק מפאת אי כיסוי מספיק, הדבר נקרא  על ידי הבנק שיק מסורב.  אז האם ניתן לעשות משהו בדבר גביית שיקים חוזרים? בהחלט שכן. מבחינת התהליך גביית שיקים חוזרים זה מה שעליכם לעשות:

  • כאשר אתם רואים כי אין מנוס מנקיטת הליכים של גביית תשלום שנעצר בעקבות שיקים חוזרים באמצעות ההוצאה לפועל, אתם צריכים לגשת אל הלשכה להוצאה לפועל ולפתוח תיק. פתיחת תיק כרוכה באגרה של פתיחת תיק, אך חשוב לומר כי סכומי האגרות עבור תיק זה יכללו בסכום הכולל של סכום גביית השיקים אותו ישלם החייב.
  • במידה ובחרתם לשכור את שירותיו של עורך דין לגביית השיקים החוזרים, כאמור ייכלל גם שכר טרחתו של עורך הדין בסכום הכולל של סכום גביית השיקים.
  • עתה לאחר שהתחלתם בתהליך פתיחת תיק לנקיטת הליכים עבור גביית שיקים חוזרים בין אם בחרתם לשכור שרותיו של עורך דין ובין אם החלטתם להתנהל בתיק זה לבדכם, אתם מחויבים לצרף אל התיק את השיק המקורי יחד עם צילום שני צדי השיק או את פלט השיק המנסר מהבנק.
  • השלב הבא בצעד לפתיחת תיק גביית שיקים חוזרים הוא מילוי טופס עם כל הפרטים המלאים הרלוונטיים. לעיתים קיימים על גבי השיק פרטיהם של ערבים, ורצוי להוסיף גם פרטים אלו אל הטופס. פעולה זו למעשה מצרפת אל התיק גם את אותם ערבים, וכעת יהיו בתיק מספר חייבים.
  • ישנה חשיבות גבוהה למילוי כתובת מדויקת של החייב בכדי שהתיק יוכל להתנהל, באופן בו תוכלנה להתבצע אכיפת הליכי הוצאה לפועל כנגד החייב או החייבים.

  לגבות בלי להסס

  שיקים שלא כובדו על ידי הבנק אינם דבר נדיר אלא אף שכיח, למרבה הצער. כשאתם רואים שאין מוצא אלא לקבל את כספכם באמצעות ההוצאה לפועל, עליכם לפתוח תיק הכולל תשלום אגרת פתיחת תיק. עורך הדין חגי רושקנסקי הינו עורך דין העוסק ומתמחה בתחום דיני הוצאה לפועל והינו מגשר מוסמך ישמח לסייע לכם במתן ייעוץ משפטי וליווי. כנסו לאתר הבית, וקיבעו פגישת ייעוץ כבר עתה.

  משרד עורכי הדין חגי רושקנסקי – עושים את הבלתי אפשרי בשבילך!

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום