השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל

  אחת מן ההגבלות המוטלות על החייבים הנמצאים בהליכים אל מול ההוצאה לפועל הינה הגבלת רישיון הנהיגה. משמעותה של הגבלת רישיון הנהיגה הינה כי חייב לא יוכל להחזיק רישיון נהיגה בשל היותו חייב. עם זאת, בחודש פברואר בשנת- 2022 נכנסה לתוקפה הצעת חוק של שר המשפטים גדעון סער בנושא ביטול הגבלת רישיון נהיגה בהוצאה לפועל, שם כבר נערכים בכדי להסיר הליך אכיפה זה. ביטול הגבלת רישיון הנהיגה יכולה בהחלט להקל על החייבים בהתנהלות היום יומית שלהם, ומעבר לזה נמצא כי אין קשר ישיר בין הטלת סנקציה זו כנגד החייבים לבין יכולתם להחזיר את חובם מלבד הפעלת אמצעי לחץ בלתי מידתי כלפיהם. מעוניינים לדעת עוד על החוק החדש שנכנס לתוקפו? עורך הדין חגי רושקנסקי העוסק בדיני הוצאה לפועל ופועל גם כמגשר מוסמך וחבר בלשכת עורכי הדין, ישמח להעניק לכם ייעוץ וליווי משפטי.

  דגשים לגבי ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל

  עד כה אחד מהליכי האכיפה כלפי החייבים בהוצאה לפועל היה נקיטת הגבלות על רישיון הנהיגה וחידוש רישיון נהיגה, אך לא עוד. חשוב שתדעו את החידוש בתיקון לחוק ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל:

  • אחד מהצעדים החריפים שננקטו כלפי חייבים בהוצאה לפעול היה הגשת בקשה להליך הגבלת רישיון נהיגה וחידוש רישיון נהיגה, אשר תקף גם כלפי חייבים בתיקי מזונות. נמצא כי הליך אכיפה זה הגביל את מאזן נוחות חייהם של החייבים, והיווה לחסם של ממש בחיי החייבים שלא הצליחו לנהל את חיי היום יום שלהם כראוי בעקבות הקושי להגיע אל מקום עבודתם.
  • גם כאשר הליך זה היה קיים ואפשרי, רשמי הלשכות להוצאה לפועל בחרו בכובד ראש ולא בקלות דעת להטיל סנקציה זו כנגד החייבים. התנאים להטלת סנקציה זו הם כאשר הוטלו לפני כן הליכים אחרים שלא צלחו.
  • עם זאת, הליך הגבלת רישיון נהיגה שהופעל כלפי החייבים לעיתים הופעל שלא לצורך מפני שהוא לא הוביל לתוצאה של גביית החוב או נכסים באופן ישיר מידי החייב, בנוסף לעובדה כי נמצא שהליך זה איננו מופעל בארצות רבות ממדינות המערב.

  ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוא לא משימה בלתי אפשרית

  למרות הקושי, ניתן לבצע ביטול הגבלת רישיון נהיגה הוצאה לפועל, בנוסף לעובדה כי לשכות ההוצאה לפועל נערכות לבטל הליך אכיפה זה. נפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל? פתחתם תיק בלשכת ההוצאה לפועל? עורך הדין רושקנסקי העוסק בדיני הוצאה לפועל ובקיא בכל החוקים והתקנות החדשות המיושמות בדיני ההוצאה לפועל ישמח לתת לכם ייעוץ ומידע משפטי וללוות אתכם בעניינכם. מוזמנים ליצור קשר באתר הבית של עו"ד רושקנסקי כבר עכשיו.

  משרד עורכי דין חגי רושקנסקי – עושים את הבלתי אפשרי בשבילך!

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום