השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  נהיגה בפסילה

  נהיגה בפסילה והעונש בחוק

  אם אדם נתפס נוהג לאחר שרישיון הנהיגה שלו נפסל על ידי רשויות החוק, הוא צפוי להתמודד עם עונש חמור, נהיגה בפסילה עשויה להסתיים בעונש מאסר של עד 3 שנים. בישראל פועלים 3 גופים שיש להם סמכות לשלול רישיונות נהיגה: משרד הרישוי, קצין משטרה ובית המשפט. על כן, ישנה חשיבות רבה לייצוג משפטי מקצועי להקלת העונש ואף ביטול הפסילה, משום שזיהוי של כשלים מנהליים יאלץ את בית המשפט לבטל את ההליך כולו ולהשיב לכם את רישיון הנהיגה. עורך דין חגי רושקנסקי טיפל בלא מעט מקרים בהם רישיונות נהיגה נפסלו בהליך לא חוקי.

  נהיגה בפסילה – מתי בית המשפט פוסל רישיונות נהיגה?

  בתי משפט פוסלים רישיונות נהיגה כאמצעי ענישה לאחר הרשעה בעבירת תעבורה. פסילת רישיון על ידי בית המשפט נקבעת במתכונת של הרשעה באישום ובמסגרת של עסקת טיעון, ומשך הפסילה נקבע בהתאם לחומרת העבירה (מספר ימים ועד פסילה לצמיתות). נהיגה בפסילה היא עבירה בגינה תקבלו עונש של הארכת תקופת הפסילה ואף מאסר בפועל, משום שנהג אשר מפר את צו בית המשפט ומחליט לנהוג על אף הפסילה מערער על הלגיטימיות של הגוף שפסל את הרישיון.

  הודעה על דבר הפסילה

  טענת תום לב לא תתקבל כקו הגנה במקרים בהם הנהג נכח בבית המשפט כאשר ניתן העונש. לעומת זאת, קיימים מקרים מורכבים יותר בהם עו"ד תעבורה מקצועי יצליח להוכיח את אי הידיעה בדבר הפסילה. אם הנהג לא נכח בבית המשפט במעמד מתן העונש או שמדובר בהודעה שנשלחה בדואר – אפשר יהיה למצוא כשלים ולפעול במהרה לביטול ההליך כולו והקלה בעונש.

  עונש על נהיגה בפסילה

  רשויות החוק רואות בחומרה מצבים של נהיגה בפסילה וקובעות בהתאם עונשים חמורים. נהג שנתפס נוהג בתקופת פסילה עשוי למצוא את עצמו עם עונש מאסר של עד 3 שנים. השופט מקבל החלטה לגבי העונש בהתאם לנסיבות, רקע של עבירות קודמות ובעיקר, על פי היכולות של עורך הדין שלכם. לכן אתם זקוקים לייצוג המשפטי הטוב ביותר- עורך הדין חגי רושקנסקי יודע למקד את השופט בטענות הרלוונטיות ולהביא לסיום מהיר של ההליך בעונש מינימלי.

  משרד עורכי הדין חגי רושקנסקי – עושים את הבלתי אפשרי בשבילך.

  נהיגה בפסילה והעונש בחוק

  נהיגה בזמן פסילה

  נתפסתם נוהגים בזמן פסילה? נהיגה בזמן פסילה נחשבת לעבירת תנועה חמורה ביותר ורשויות החוק צפויות להגיב בהתאם. החוק רואה באדם שנוהג במהלך פסילה כאדם שמהווה סכנה לציבור. הרשעה בעבירת תנועה בזמן פסילה עשויה להביא לפסילת רישיון הנהיגה לתקופה ארוכה יותר ואף למאסר. אל תחכו אפילו רגע  אחד וחייגו מיד אל עורך דין חגי רושקנסקי לקבלת הנחיות מדויקות.

  כיצד מוגדרת על פי החוק נהיגה בזמן פסילה?

  החוק קובע איסור מוחלט על נהיגה בזמן פסילה. אם קבלתם הודעה על פסילת רישיון אל תנהגו בשום כלי רכב!  אם תיתפסו נוהגים ברכב (עם או בלי לבצע עבירת תנועה), רישיון הנהיגה שלכם ייפסל לתקופה ארוכה עוד יותר. ענישה אפשרית נוספת היא קנס כספי גבוה ואף מאסר מאחורי סורג ובריח.

  לא ידעתי שאני בפסילת רישיון, מה עושים?

  ייתכנו מצבים בהם רישיון הנהיגה נפסל והנהג אינו מודע לכך כלל. נהיגה בזמן פסילה ללא ידיעת הנהג תיתכן במקרים בהם ניתן פסק דין בהיעדר או כאשר הודעת משרד הרישוי איננה מגיעה כלל אל הנהג ואף במקרים בהם קצין המשטרה אינו מסביר את הדברים בבהירות או לא מחתים את הנהג על טופס פסילה ועוד. במצבים כאלו עו"ד תעבורה יצליח להטיל ספק בקבלת הודעת הפסילה ולהוכיח כי הנהיגה בזמן פסילה נעשתה בתום לב.

  מה העונש הצפוי לנהג?

  אם חשבתם עד עכשיו שנהיגה בזמן פסילה היא לא עבירה כל כך חמורה, חשוב שתדעו שקיימים מקרים בהם נהגים קיבלו עונש מאסר בפועל על נהיגה בזמן פסילה. העונש החמור נדרש בגלל ההפרה של הצו השיפוטי, לדוגמא כאשר נהג נתפס מבצע עבירה בזמן פסילה ניכר כי הוא לא מציית הן לחוקי התנועה והן לצו השיפוטי ששלל ממנו את רישיון הנהיגה. בתי המשפט מתייחסים בחומרה לנהגים שנתפסים נוהגים בזמן פסילה וקובעים את העונשים המרביים בחוק.

  איך עורך דין יכול לעזור לי?

  פנייה אל עורך דין תעבורה הכרחית בכל מקרה של פסילת רישיון נהיגה. עורך הדין חגי רושקנסקי יבחן לעומק את המקרה ויוודא שהפסילה הייתה חוקית וההודעה נמסרה לנהג ללא כשלים טכניים. הערכת סיכויי הצלחה תתבסס על הראיות בתיק ועל תקדימים. עו"ד תעבורה מקצועי יידע לאתר כשלים שיובילו לביטול האישום או יסייעו בהקלה בעונש.

  משרד עורכי הדין חגי רושקנסקי – עושים את הבלתי אפשרי בשבילך.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום