השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  נהיגה ללא רישיון בתוקף או ללא רישיון כלל

  נהיגה ללא רישיון בתוקף

  נהיגה ללא רישיון בתוקף היא עבירה חמורה, אך היא נחשבת לעבירה פחות חמורה בהשוואה לנהיגה ללא רישיון כלל או נהיגה במצב של פסילה, והענישה בעקבותיה נקבעת בהתאם לנסיבות המקרה ומשך הזמן בו הרישיון לא היה בתוקף. עם זאת, אם נתפסתם במהלך נהיגה ללא רישיון בתוקף, פנייה מהירה אל עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה היא הכרחית. עורך דין חגי רושקנסקי יודע איך לשכנע את בית המשפט לתת לכם עונש קל ובמקרים רבים גם לבטל את האישום כולו על בסיס כשל ראייתי.

  ישנן כמה קטגוריות של נהיגה ללא רישיון בתוקף:

  1. נהיגה ללא רישיון בתוקף כאשר טרם חלפו 6 חודשים ממועד פקיעת התוקף של הרישיון. צפוי לנהג קנס של כ-250 שקלים בתוספת 8 נקודות תעבורה.
  2. נהיגה ללא רישיון כאשר חלפו 6 חודשים עד שנתיים ממועד פקיעת התוקף של הרישיון. הנהג יקבל קנס של כ-750 ₪ בתוספת 8 נקודות תעבורה.
  3. נהיגה עם רישיון נהיגה שתוקפו פג במשך יותר משנתיים. הנהג צפוי לקבל זימון אל בית המשפט לתעבורה כאשר הרשעה תלווה ב-8 נקודות תעבורה ועונשים נוספים (ייתכן פסילת רישיון).
  4. נהג חדש שנתפס נוהג עם רישיון נהיגה שתוקפו פג לפני יותר מ-6 חודשים צפוי גם כן לקבל זימון אל בית המשפט לתעבורה.

  מדוע כדאי לפנות במהרה אל עורך דין תעבורה?

  נהיגה עם רישיון לא בתוקף נובעת כמעט תמיד משכחה ורבים לא שמים לב כלל למועד בו עליהם לזכור לחדש את הרישיון. חשוב להדגיש שכאשר נהג נוהג ללא רישיון בתוקף הוא עלול למצוא את עצמו ללא כיסוי ביטוחי. חברות הביטוח מתנות את ביטוחי הרכב בקיום הרישיון. בכל מקרה של נהיגה ללא רישיון בתוקף עורך דין מנוסה יידע איך להציג נכון את הדברים בבית המשפט, הוא יבליט את הנסיבות המיוחדות שהובילו את הנהג לביצוע העבירה ויבקש בהתאם הקלה בעונש. המשתנה החשוב ביותר בנהיגה ללא רישיון בתוקף הוא משך הזמן שחלף ממועד פקיעת התוקף של הרישיון ועד הרגע בו הנהג נתפס.

  משרד עורכי הדין חגי רושקנסקי – עושים את הבלתי אפשרי בשבילך.

  נהיגה ללא רישיון בתוקף - מה העונש הצפוי ומה עושים

  נהיגה ללא רישיון נהיגה

  כלל הנהגים בישראל נדרשים לקבל רישיון נהיגה שתואם את מצבם הפיזיולוגי והנפשי על מנת לנהוג בכלי רכב בכבישי המדינה. נהיגה ללא רישיון נהיגה מהווה עבירה חמורה כאשר דרגת החומרה והענישה נקבעות בהתאם לנסיבות של המקרה- בית המשפט מבדיל בין מקרים של נהיגה ללא רישיון נהיגה כאשר התוקף של הרישיון פג לפני מספר ימים לבין מקרים של נהיגה ללא רישיון כלל או נהיגה בפסילה, ובתי המשפט פועלים למיגור תופעת הנהיגה ללא רישיון מכל סיבה כלשהי. אתם מואשמים בנהיגה ללא רישיון? תפעלו נכון ותפנו בהקדם אל עו"ד תעבורה, כמו עורך דין חגי רושקנסקי שיידע לבנות בעבורכם את האסטרטגיה הנכונה ביותר.

  כיצד מוגדרת נהיגה ללא רישיון נהיגה?

  החוק מחייב כל נהג בישראל ברישיון נהיגה תקף שתואם את סוג הרכב בו הוא נוהג. עבירת נהיגה ללא רישיון נהיגה כוללת מקרים של נהיגה ללא רישיון כלל (נהגים שמעולם לא קיבלו רישיון נהיגה) ומצבים בהם הרישיון נפסל או אפילו לא מתאים לסוג הרכב בו הם נוהגים. רישיון נהיגה עלול להיפסל בעקבות עבירות תעבורה חמורות או אי כשירות לנהיגה, וזהו אמצעי להרחקת נהגים מסוכנים מהכביש.

  העונש הצפוי על נהיגה ללא רישיון

  חומרת העונש נקבעת בהתאם לנסיבות ספציפיות- עונש בגין נהיגה ללא רישיון נהיגה עשוי להיות מאסר על תנאי, מאסר בפועל, שלילת רישיון לתקופה ארוכה וקנס. החוק מבדיל בין נהיגה ללא רישיון בתוקף לבין נהיגה בפסילה או נהיגה ללא רישיון כלל, על כן, אתם זקוקים לעורך דין תעבורה שיידע לשכנע את בית המשפט להקל בעונש.

  אי חידוש רישיון בזמן

  אם שכחתם לחדש בזמן את רישיון הנהיגה שלכם ביצעתם עבירה, אך בתי המשפט נוטים להתייחס אל העבירה בסלחנות (כל עוד מדובר בפרק זמן סביר של מספר חודשים). רמת מסוכנות של נהג ששכח לחדש את רישיון הנהיגה שלו נמוכה משמעותית מזו של נהג שלא קיבל מעולם רישיון או שהרישיון שלו נשלל בגין עבירות תנועה חמורות.

  נהיגה ללא קבלת רישיון נהיגה

  נהג שנתפס נוהג ברכב ללא רישיון נהיגה (מעולם לא היה לו רישיון נהיגה) מהווה סיכון גבוה לציבור. בהתאם, בתי המשפט מתייחסים אל העבירה בחומרה ועשויים לקבוע עונש של מאסר בפועל בתוספת פסילת רישיון עתידי. בסופו של יום, אם ביצעתם עבירת נהיגה ללא רישיון נהיגה, חשוב שתתייעצו עם עורך דין המומחה בדיני תעבורה כמו עורך הדין חגי רושקנסקי, על מנת לקבל הקלה בעונש.

  משרד עורכי הדין חגי רושקנסקי – עושים את הבלתי אפשרי בשבילך.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום